DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Mūsų įrenginių el. sąnaudos yra visiškai nedidelės. Nuo 0,20 iki 0,80 EUR už 1m² vidutiniškai per mėnesį (priklausomai nuo namo energetinės klasės, sandarumo).

Na, pirmiausia, reikia pradėti nuo tinkamo šilumos siurblio galingumo. Kokio pajėgumo turi būti kondicionierius, mes, pirmiausia tikriname pagal patalpos, kurioje žadame montuoti kvadratūrą. Tai lengviausia padaryti padauginus kambario ilgį ir plotį. Kiti aspektai į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį yra:

Ar didžiąją dienos dalį kambarys gauna tiesioginių saulės spindulių?

-Ar tai patalpa, kurioje nuolat yra kitų ypač šildančių veiksnių (pvz. restorano virtuvė gali būti mažo ploto, tačiau jai reikia galingesnio šilumos siurblio, norint atvėsinti, nes joje visada ant atviros ugnies gaminami patiekalai)?

Kiek įprastai patalpoje būna žmonių?

Grubiai kondicionieriaus galingumas apskaičiuojamas taip: vienas kilovatas ant 10 kvadratinių metrų.

Be kondicionieriaus galingumo reikia dar išsirinkti kokio tipo kondicionierių norite statyti patalpoje.

–Split tipo oro kondicionierius (per siena) – tai dažniausiai pasirenkamas sprendimas del savo estetiškumo ir paprastumo. Tai įprastas, visiems pažįstamas šilumos siurblys kurį sudaro vidinis ir išorinis blokai.

–Multi split kondicionierius – Toks pat kaip split tipo, tik, kad visi vidiniai blokai yra sujungti su vienu išoriniu.

-Kasetinio tipo oro kondicionierius (montuojamas lubose) – tai šilumos siurblys dažniausiai pasirenkamas didesnėse patalpose, aktų ar pokylių salėse.

–Ant žemės pastatomas oro kondicionierius – tai šilumos siurblys kurio nereikia montuoti, jį žmogus gali įsirengti be papildomos profesionalų pagalbos. Šio tipo kondicionierius visais atvejais yra pigesnis, tačiau dažnai jis būna ne toks efektyvus ir neatrodo estetiškai.

Tai yra pagrindiniai dalykai kuriuos kiekvienas klientas turi peržvelgti, padėsiantys jam apsispręsti. ORAS ORAS. LT profesionalų komanda nemokamai atvyks pas jus į nurodyta objekta ir padės išsirinkti geriausią sprendimą, atsižvelgdami į visus jūsų asmeninius kriterijus.

Vėdinimas skirstomas į paprastą ir mechaninį. 

Paprastas vėdinimas

Paprastas vėdinimas turi nemažai trūkumų. Svarbiausi iš jų tai, kad atidarius langus ar duris susidaro skersvėjis, kuris skatina peršalimo ligas. Oras, kuris patenka į patalpas nefiltruojamas, todėl kartu patenka įvairūs nešvarumai, dulkės, vabzdžiai. Dar vienas minusas tai, kad patalpos vėdinamos arba per daug, arba per mažai, tai yra neįmanoma nureguliuoti patenkančio oro kiekio. Taip pat reikia paminėti, kad per atidarytus langus ar duris neišvengiamai girdisi triukšmas.

Mechaninis vėdinimas

įrenginys, kuris tiekia į patalpas gryną orą ir šalina jau panaudotą. Jis skiriasi nuo paprasto vėdinimo tuo, kad generuoja energiją, tai yra, šiuo atveju, šilumą. Rekuperatorius turi valdymo prietaisą, kurio pagalba galima užprogramuoti prietaisą visai savaitei, valandų tikslumu, pasirenkant oro temperatūrą, oro tekėjimo greitį, automatinį paleidimą ir išjungimą. Įrenginio valdymas nereikalauja papildomų žinių ir nuolatinės priežiūros.

Oro kondicionieriai palaiko patalpos temperatūrą (optimali patalpos temperatūra yra 18-250C) ir drėgmę, atsižvelgiant į poreikius. Jie gali būti – sieniniai, palubiniai, kasetiniai, ortakiniai, didelio galingumo, konvektoriniai ir kt.

Vien tik įdiegti kondicionavimo sistemos neužtenka – ją reikia tinkamai eksploatuoti ir nuolat prižiūrėti, reguliariai tikrinti, valyti, keisti oro filtrus, papildyti, jei reikia, freonu bei užtikrinti kokybišką sistemos darbą. Jei tai nebus daroma, įrenginys nustos šaldyti ar šildyti, o elektros sąnaudos bus kur kas didesnės. Šiuo metu oro kondicionavimo sistemų įdiegimu užsiima nemažai firmų, todėl pasirinkti patikimus meistrus, kurie garantuos kokybišką servizą, suteiks garantijas, yra sudėtinga.

Kilo klausimų? Susisiekite!

arba